Pašaro svarba triušių auginime (kaip nepatirti nuostolių)

Triušių pašarai

Triušiai – itin lepūs sutvėrimai, kurie gali greitai nugaišti dėl įvairiausių aplinkybių, tai gali būti skersvėjis, žalumynai, rasa, uodai, nešvarus vanduo ar pašaras.

Mes ūkyje taip pat, neišvengėme „iškritimo” kuomet Prancūzų avinukų praktiškai visa banda nugaišo dėl nekokybiško kombinuoto pašaro. Tiksliau iš 12 jauniklių bandos liko 1, nors buvome susitaikę ir su tuo, kad nebeliks visos bandos. Labai gaila, kuomet taip nutinka, nors jaunikliai jau buvo keik ūgtelėję, apie 1 mėn. tačiau triušis tikrai labai lepus žvėrelis.

Pabandėme duoti Kretingos grudų gaminamą kombinuotą pašarą, kadangi prieš tai taip pat, davėme Kretingos grudų (žaliame maiše), o jo pritrūkus ir nuvažiavus į prekybos vietą buvo tik violetiniame maiše, pardavėjui patvirtinus, kad tai tas pats pašaras, tik maišo spalva skiriasi nusipirkome šio pašaro ir savaitės laikotarpyje prasidėjo kasdieniai kritimai. Tai pastebėjus nutraukėme kombinuotą pašarą, palikome tik grūdus ir šieną, tačiau jau buvo per vėlu, triušiukų pilvai jau buvo išsipūtę ir krito vienas po kito.

Tad patarimas tiems, kurie laiko, arba ketina laikyti triušius – labai atkreipkite dėmesį į kombinuotą pašarą, kurį perkate, kadangi tai gali sukelti didelių problemų ir nuostolių bei širdgėlos.

Problemą pavyko išspręsti, pakeitėme kombinuoto pašaro tiekėją ir dabar nebėra kritimų, tačiau labai gaila dėl geros ir gražios veislės triušiukų netekties. Na, kaip sakoma, gyveni ir mokaisi. Tad norėjome pasidalinti sava patirtimi, kad jūs išvengtumėte tokių atvejų.